Sebastian Piotr Krawczuk
Z wykształcenia magister sztuki, specjalność wokalno – aktorska w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wiedzę zdobywał także na Wydziale Muzyki Liturgicznej w Uniwersytecie Papieskim w Krakowie. Ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia im. L. Różyckiego w Kielcach. Niegdyś śpiewak Chóru Polskiego Radia oraz Opery i Operetki w Krakowie, właściciel studia nagrań lektorskich Voice Symphony (2013-2015). Jest realizatorem nagrań, lektorem, wokalistą, pedagogiem śpiewu, kompozytorem muzyki.
Sprawdź także:
www.facebook.com/SebastianPiotrKrawczuk
www.soundcloud.com/sebastian-piotr-krawczuk
https://www.youtube.com/channel/UCFWz_Xq4fD3sFJ5Ve9-xQ0Q
Kontakt: krawczuksebastian@gmail.com
Jak sam przyznaje: Uczestnicząc w zajęciach z harmonii, kontrapunktu, nie sposób było nie obdarzać atencją sztuki komponowania. Pierwsze próby wyrażenia siebie tak naprawdę na serio – myślę tutaj o mojej twórczości, którą mógłbym zaprezentować publiczności – przypadają na rok 2013. Inspiracją jest dla mnie c z ł o w i e k; to, co on czuje, przeżywa, w jakich stanach emocjonalnych się znajduje. Między innymi dlatego moja twórczość muzyczna nacechowana jest tak mocno emocjonalnością. Jestem wręcz zafascynowany człowiekiem, w sposób pełny, holistyczny. Interesuje mnie jego psyche, ale także fizis; dualizm postaci. Chociaż ostatnio bardzo pociąga mnie tworzenie utworów w tonacjach molowych i skłaniam się do używania w moich kompozycjach coraz większej ilości dysonansów; to jednak nie zapominam, że napięcia w utworze muzycznym obligują do tego, aby po nich nastąpiło rozluźnienie, zestrojenie, jedność i błogość. Marzę, aby ze wszystkich dziedzin mojej działalności artystycznej stworzyć jeden spójny i harmonijny konglomerat, który ukaże moją osobę, jako artystę kompletnego. Chcę, aby moja muzyka była preludium do przemyśleń, rozważań, aby poruszała i skłaniała do refleksji. Sztuka ubogaca nas wszystkich, nie zależnie od rasy, koloru skóry, płci, języka, poziomu intelektualnego, pozycji społecznej, wyznania, czy przekonań politycznych.
Przemysław Piotr Kłosowicz o projekcie: Punktem wyjścia do nawiązania współpracy był mail od Sebastiana, który uprzednio przypadkowo trafił na informację o mojej książce gdzieś w sieci. Potwierdziło to zresztą moje przypuszczenia, że marketing internetowy jest w dzisiejszych czasach najlepszym sposobem promocji niszowych dzieł. Spotkaliśmy się na kawie by omówić szczegóły i okazało się, że mamy nietypowy i innowacyjny pomysł na wykorzystanie mojego tekstu. Korzystając z gruntownego wykształcenia muzycznego Sebastiana, chciałem dać mu pole do popisu, tekstowo będąc tylko wybrzmiewającym gdzieś w trakcie nagrań narratorem, tłem jego niezwykłych utworów. Standardowym podejściem do audiobooków jest to, by podkreślać znaczenie tekstu, świadomie odsunąłem się na drugi plan, bo wierzę, że takie podprogowe, nienarzucające się podawanie tekstu słuchaczowi, który skupiony jest przede wszystkim na niezwykłej muzyce, pozwoli mu lepiej wczuć się w klimat, zawładnie jego emocjami. Prezentujemy więc państwu trzy kompozycje, w których fragmenty tekstu „Zdobywców oddechu” są zaledwie jedną ze składowych nagrań, będąc jednocześnie podstawą do dalszych rozważań nad życiem. Właśnie w tym punkcie spotykamy się z Sebastianem w temacie inspiracji, gdyż dla mnie również najważniejszy jest człowiek i jego uczucia. Udało nam się wykorzystać wiele talentów Sebastiana, który skomponował muzykę, wyprodukował nagrania oraz jako lektor przemawia do słuchaczy swoim niezwykle przyjemnym barytonem. Cieszę się, że moja debiutancka powieść jest częścią tego niezwykłego projektu. Zdradzę Państwu, że prace nad kompozycjami trwały wile tygodni, co tylko podkreśla profesjonalizm autora, który do swoich dzieł podchodzi z pietyzmem i dopracowuje je z ogromną starannością. Na koniec chciałbym bardzo podziękować mu za ogrom pracy, jaką włożył w ten koncept. Wiele to dla mnie znaczy. Pozostaje nam życzyć Państwu miłego słuchania.
Piotr
Wiktor
Zbigniew